Žena vykúpila všetku kukuricu na trhovisku. Keď som zistil dôvod prečo, začal som ju kupovať aj ja

Spread the love

Vek novej medicíny priniesol mnoho pozitívnych zmien, ale aj veľa kontroverzií. Verejnosť bola rozdelená do dvoch táborov: tí, ktorí užívajú všetky prášky predpísané lekárom podľa plánu, a tí, ktorí až do poslednej doby nekupujú antibiotiká a snažia sa s touto chorobou bojovať sami. V tomto prípade, tradičnú medicínu, väčšina z nich neberie vážne.

 

Mnoho prírodných prostriedkov sa však pripravuje podľa receptov starej mamy, naleje sa iba do sklenených nádob a zabalí sa do drahých obalov. Dnes budeme hovoriť o jednom z nich, a to o použití stigmy kukurice – mäkkých vlákien, ktoré sa podobajú vlasom.

Vlastnosti stigmy kukurice

Aby ste pochopili, prečo sa kukurica zaviedla do Európy a používa sa na liečebné účely, musíte porozumieť bohatému zloženiu týchto vlákien. Obsahujú mastné a éterické oleje, kyseliny pantoténové a askorbové, tanín, saponín, meď, železo, chróm, mangán a ďalšie. Z tohto dôvodu majú stigmy kukurice silný vplyv na kardiovaskulárny, nervový a reprodukčný systém.

  1. Bojujú s aterosklerózou. Všetko vďaka polynenasýteným mastným kyselinám, ktoré štiepia zlý cholesterol a čistia cievy v pároch fosfatidmi.
  2. Upokojuje centrálny nervový systém. Stigmy kukurice sa už dlho používajú na zlepšenie spánku a zníženie podráždenosti.
  3. Normalizujte metabolizmus. Pravidelné používanie výrobkov z kukuričných vlákien znižuje chuť na sladkosti, urýchľuje metabolizmus, odstraňuje prebytočnú vodu z tela, čo vo všeobecnosti vedie k postupnému chudnutiu.

Stigmy kukurice pre ženy

Výhody stigmy kukurice pre ženy sú vzhľadom na uvedené body neoceniteľné. Recept, ktorý s vami budeme zdieľať, uľahčuje chudnutie a menštruáciu (upokojuje nervový systém, bojuje proti bolesti hlavy). Tinktúry kukuričného škvrny sú dobré na udržanie zdravého urogenitálneho systému.

U tehotných žien sa tento liek môže stať skutočným nálezom, pretože neutralizuje toxikózu a normalizuje močenie. Má veľa výživných látok, ktoré sú pri nosení dieťaťa jednoducho potrebné.

Budete potrebovať:

  • 10 g stigmy
  • 200 ml vody
  • 2 lyžičky med

Stigmy sa varia v pohári vriacej vody a trvajú 30 minút. Keď vývar vychladne, musíte do neho pridať med, premiešať a piť 2 polievkové lyžice pred jedlom na posilnenie imunity a získanie vyššie uvedených zdravotných výhod.

 

Na prípravu stigmy kukurice sa musia umyť, vysušiť a nechať na suchom a tmavom mieste, kým nie sú úplne suché. Použitie elektrického sušiča výrazne urýchli proces.

Je smutné, že pri varení kukurice sú listy spolu s vláknami najčastejšie vyhadzované. Neponáhľajte sa ich zbaviť, len si užívajte ich výhody.

 

ZDROJ:sovkusom.ru

You Might Also Like