Zákusok nad zákusky! Najlepší sladký dezert, na ktorý nemajú ani najdrahšie dezerty z cukrárne

Tento recept u nás pripravujeme už 20 rokov a nemôže chýbať pri žiadnej výnimočnej rodinnej udalosti. Je taký lahodný, že sa určite nenájde nikto, kto by mu odolal.

Potrebujeme:

Na cesto:

3 x 5 bielkov

3 x 10 lyžíc práškového cukru

5 x 3 lyžice mletých orechov

3 x 2 lyžice hladkej múky

Na krém:

1 l mlieka

15 žĺtkov

10 lyžíc kr. cukru

9 lyžíc polohrubej múky

250 g práškového cukru

250 g masla

150 g mletých orechov + trochu mlieka na orechy

200 g horkej čokolády

1 bal. pudingu bez varenia

250 ml mlieka

300 ml smotany na šľahanie + 1 stužovač

Postup:

Upečieme si tri pláty cesta. Na každý ušľaháme 5 bielkov s 10 lyžicami práškového cukru. Do zmesi postupne pridáme 3 lyžice orechov zmiešaných s 2 lyžicami múky. Premiešame, zmes navrstvíme na plech s rozmermi 32 x 32 cm a pečieme pri teplote 180 stupňov asi 25 minút. Takto pokračujeme pri každom pláte cesta.

Teraz si pripravíme plnku. 7 žĺtkov zmiešame s 10 lyžami kr. cukru a 9 lyžicami múky. Preložíme do hrnca s hrubším dnom a uvaríme za stáleho miešania hustý krém. Zvyšné žĺtky vyšľaháme s práškovým cukrom vo vodnom kúpeli tak, aby nám vznikla hustá pena. Potom zložíme z plameňa a šľaháme, kým krém nevychladne. Postupne do neho vmiešame aj zmäknuté maslo. Potom obaja žĺtkovej krémy spojíme.

Krém rozdelíme na 3 diely – do jednej vmiešame orechy zmiešané s trochou mlieka (na kašovitú zmes). Do druhej časti vmiešame rozpustenú čokoládu a tretiu necháme tak, ako je.

Puding bez varenia nasypeme do mlieka a ušľaháme. Smotanu na šľahanie tiež ušľaháme na tuhú šľahačku spolu so stužovačom a obe zmesi premiešame.

Teraz môžeme začať vrstviť – plát cesta, šľahačkový krém, čokoládový krém, cesto, šľahačkový krém, svetlý krém a nakoniec cesto, šľahačkový krém a orechový krém. Vrch môžeme ozdobiť šľahačkou alebo čokoládovou polevou.

Necháme vychladiť a môžeme podávať.

Želáme vám dobrú chuť! 

You Might Also Like