Výborné domáce vanilkové rožteky na veľkonočný stôl!

Vanilkové rožky sú ďalším z typických druhov koláčov, ktoré sa pečú v každej domácnosti. Upečte si tento rok tieto rožteky!

Recept je jednoduchý a zaručí, že dokážete pripraviť výborné domáce vanilkové rožteky, aké robievala Vaše babička, či mamička. Nemusia sa báť ani začiatočníci.

 

Ingrendiencie

20 gTuk
20 gČerstvé droždie
500 gHladká múka
80 gCukor
1 bal.Vanilkový cukor
p.ch.Soľ
120-20 mlKyslá smotana

Postup receptu

1

Vanilkové rožky sú ďalším z typických druhov koláčov, ktoré sa pečú v každej domácnosti. Možno sa Vám to zdá skoro, ale za chvíľu sú tu Vianoce , a preto je dobré sa na ne pripraviť. Upečte si tento rok tieto rožteky!

Recept je jednoduchý a zaručí, že dokážete pripraviť výborné domáce vanilkové rožteky, aké robievala Vaše babička, či mamička. Nemusia sa báť ani začiatočníci. Ak nechcete čakať na Vianoce, môžete recept vyskúšať hneď!

2

Ďalší deň cesto vyvaľkajte na hrúbku cca 1 mm a vykrájajte z neho rožky. Predhrejte rúru a rožteky naskladajte na plech s papierom na pečenie.

3

Upečte rohlíčky dozlatista a nakoniec posypte práškovým cukrom.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like