Tvarohová roláda s dokonalou chuťou a ľahkou prípravou! Pochutí si celá rodina!

Zdieľať článok na

Niekto sa tvarohovým buchtám vyhýba, pretože ich považuje za veľmi suché. Občas sa naozaj aj stane, že sa človeku práši od pusy, keď siahne po tvarohové pečive v domnení, že si pochutí na vláčne cesto a tvarohové náplni.

My Vám ukážeme smiešne jednoduchý recept, ktorého výsledok naozaj vláčny je. Pochutnáte si Vy i celá Vaša rodina. Príprava Vám zaberie pár minút, ale božská chuť na jazyku zostane ešte dlho.

Ingrediencie:


– 500 g hladkej múky
– 250 ml mlieka
– 100 g masla
– 2 lyžice cukru
– 30 g droždia
– Štipka soli

Náplň:
– 500 g tvarohu
– 4 lyžice cukru kryštál
– 1 vajce

Postup:

1) Ohrejte trochu mlieka, pridajte cukor, droždie a nechajte kvások pracovať 20 minút. Do misy preosejeme hladkú múku, pridáme maslo a zapracujeme kvások. Cesto rozdelíme na dve časti. Obe časti vyvaľkáme na hrúbku 1-2 cm.

2) Ďalej si pripravte náplň. Tvaroh zmiešajte s vajcami a cukrom. Túto náplň dajte doprostred jednej časti cesta. Z druhej časti cesta vykrájajte rozširujúce sa prúžky. Tie potom naskladajte na náplň takým spôsobom, aby šírka vyvolávala pretkaný dojem. Úzku časť teda prikladáte k širokej. Prípadné zvyšky cesta môžete použiť na stmelenie vrchnej a spodnej časti rolády.

3) Potom roládu umiestnime na plech, ktorý sme si vystlali papierom na pečenie. Potrieme žĺtkom a vložíme do predhriatej rúry. Pečieme na 180 stupňov do zlatista.

4) Po upečení môžeme roládu poprášiť práškovým cukrom.

Zdieľajte tento super recept na tvarohovú roládu aj s vašimi priateľmi! Určite si na nej tiež pochutnajú!

zdroj: vychytavkov.cz


Zdieľať článok na

You Might Also Like