Tento recept na vrstvený dezert s kyslou smotanou a neuveriteľne skvelou chuťou miluje celá naša rodina!

Tento pôvodný recept na vrstvený dezert je úplne úžasný. Striedanie kakaového a kokosového cesta je po prvom ochutnaní niečo neuveriteľného. Extrémna vrstva krému na ľahkom ceste je úplne k zošaleniu, čo sa chuťových buniek týka.

 

Lahodný dezert musíte vyskúšať. Vďaka nášmu receptu sa do jeho prípravy môžete pustiť ešte dnes. Uvidíte, že nie je načo čakať. Príprava je jednoduchá a veľmi rýchla.

Potrebujeme:

ČOKOLÁDOVÉ CESTO:

4 vajcia
6 lyžíc cukru
4 lyžice hladkej múky
75 g roztavenej čokolády
1/2 kypriaceho prášku
kakao alebo mletá káva (dekorácie)
400 ml kyslej smotany (navrch)
50 g práškového cukru (navrch)

KOKOSOVÉ CESTO:

4 vajcia
6 lyžicou cukru
75 g kokosu
1 lyžica hladkej múky
1/2 kypriaceho prášku

KRÉM:

8 žĺtkov
200 g cukru
200 g čokolády
250 g masla

 

POSTUP:

Z bielkov a cukru vyšľahajte tuhý sneh. Roztopenou čokoládu zmiešajte s múkou a práškom do pečiva. Opatrne pridajte tiež sneh.
Nalejte cesto do plechu o veľkosti 25 x 30 cm, ktorý sme vyložili papierom na pečenie. Pečieme pri teplote 180 ° C počas približne 12 až 15 minút.
Úplne totožným spôsobom pripravíme aj kokosové cesto. Teraz príde na rad krém. V hrnci zmiešajte žĺtky s cukrom. Začnite prehrievať na miernom plameni zhruba 15 minút.
Pridajte čokoládu a hneď potom, čo sa roztaví, odstavte zmes z plameňa. Keď sa krém ochladí, zašľahajte maslo. Rozotrite rovnomerne polovicu krému na kokosový plát. Umiestnite na krém čokoládový plát a rozotrite na neho i zvyšok krému.
Tortu presne v tejto fáze a tomto stave umiestnite cez noc do chladničky. Nasledujúci deň zmiešajte kyslú smotanu s práškovým cukrom, miešajte, kým nezískate krémovú konzistenciu.
Touto smotanovou vrstvou ozdobte dezert a pekne uhlaďte. Prizdobte kakaom alebo mletou kávou.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

zdroj: bucatarulpriceput.ro

You Might Also Like