Tento koláč je snom každej ženy! Jednoduchý, chutný a lahodný tvarohový koláč, ktorý pripravíte už za pár minút.

Tento úžasný recept mám od mojej tety, ktorá nám ho vždy pripravovala keď sme k nej išli na návštevu.

Potrebujeme:

200g pšeničná polohrubá múka

200 jemný hrudkovitý tvaroh

3 vajcia

225 g slivky sušené

100g maslo

85 g cukor

50ml sladkého likéru podľa vašej chuti

30g lieskových orieškov

2 PL mlieka

vanilkový cukor

Príprava

Sušené slivky namočte na niekoľko hodín do likéru. Môže byť vaječný, mandľový alebo aj hocijaký ovocný. Ak nemáte radi chuť alkoholu, postačí aj voda alebo obyčajný čaj.

Lieskové oriešky nasekajte a zmiešajte s múkou, pridajte maslo izbovej teploty nakrájané na menšie kúsky a 25g kr.cukru. Všetko zmiešajte a pridajte bielko z jedného vajcia (žĺtko si odložte), mlieko a vymieste na cesto. Ak je cesto príliš tuhé, pridajte ešte mlieko. Z cesta vyformujte bochník a na chvíľu ho nechajte odpočinúť.

Medzitým si pripravte tvarohovú zmes. Zmiešajte tvaroh, 60g kr.cukru a vanilkový cukor, 2 celé vajcia a jeden žĺtok. Ponorným mixérom všetko poriadnej rozmiešajte.

Cesto si vyvaľkajte podľa formy na pečenie a pretŕčajúce okraje zrežte. Na dno formy poukladajte nasiaknuté sušené slivky a prikryte ich zmesou tvarohu. Koláč pečte v rúre predhriatej na 180stupňov približne 40 až 45 minút. Prajeme dobrú chuť!

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like