Sypaný ovocný koláč – stačí len všetko nasypať na plech zaliať pudingom a máte hotovo!

Koláčik, na prípravu ktorého nepotrebujete žiadne cesto. Stačí len zmiešať sypké ingrediencie, zaliať jogurtom a pridať obľúbené ovocie – v tomto prípade domáce marhule. Tomu sa hovorí perfektný dezert bez práce. Rýchle a jednoduché.

Potrebujeme:

Sypká zmes: 600 g polohrubej múky 250 g práškového cukru 250 g masla 1 vajce 1 bal. vanilkového cukru 1 bal. prášku do pečiva Na pudingový krém: 1 l mlieka 2 bal. smotanového alebo vanilkového pudingu 3 lyžice kryštálového cukru Ovocie: Čerstvé alebo mrazené marhule nakrájané na drobno (prípadne iné ovocie)

Postup:

Všetky suroviny na sypkú zmes (vrátane masla) zmiešame. Z mlieka, pudingov a cukru uvaríme puding. Plech vyložíme papierom na pečenie. Na dno rovnomerne navrstvíme 2/3 sypkej zmesi a zalejeme ju ešte teplým pudingom. Do pudingu jemne vtlačíme kúsky marhúľ a posypeme zvyškom sypkej zmesi. Pečieme v mierne vyhriatej rúre 40-50 minút pri teplote 180 stupňov, alebo kým koláč nie je na povrchu zlatistý. Nakoniec koláč posypeme práškovým cukrom. Želáme vám dobrú chuť!   Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like