Ste banánový maniak, prečítajte si týchto 10 šokujúcich faktov, venujte pozornosť číslu…

Banán je jedným z najzdravších plodov na planéte. Jedna vec, toto tropické ovocie je skutočným skladom minerálov a vitamínov, ktoré zvyšujú vaše zdravie na mnohých úrovniach. Navyše má jedinečnú lahodnú chuť, ktorú nikto nemôže odolávať.

 

Banány tiež poskytujú širokú škálu liečebných vlastností. Konzumovať toto ovocie pravidelne denne môže pomôcť s mnohými zdravotnými problémami, vrátane:

  • Ranná nevoľnosť
  • Slepota
  • Diabetes
  • Osteoporóza
  • Depresia
  • Rakovina obličiek

10 najvyšších zdravotných prínosov konzumácie banánov:

Podporuje správne trávenie

Banány sú bohaté na vlákninu, ktorá je mimoriadne účinná v boji proti tráveniu a zápche reguláciou pohybu čriev.

Ovláda hladinu cukru v krvi

Banány môžu udržať hladiny cukru v krvi pod kontrolou a sú obzvlášť výhodné pre diabetikov. Okrem toho bojujú proti depresii, symptónom PMS a zlepšujú vašu náladu.

Zabraňujú nedostatku vápnika

Banány chránia pred stratou vápnika v tele. Tiež zlepšujú vstrebávanie minerálov kosťami a zubami, čím sú silnejšie.

To vás stáva inteligentnejšou osobou

Vzhľadom na ich vysoký obsah draslíka (draslík je jedným z minerálov nevyhnutných pre správnu funkciu mozgu), banány zlepšujú vašu kognitívnu a logickú schopnosť.

Zabraňujú rakovine obličiek

Propagáciou absorpcie vápnika v tele, čím sa zabráni tvorbe obličkových kameňov, banány chránia pred rakovinou obličiek. Tiež zlepšujú zdravie zubov a kostí a zároveň chránia pred makulárnou degeneráciou.

Bojujú s anémiou

Banány sú bohaté na železo, čo zlepšuje kvalitu krvi a je preto mimoriadne prospešné pre boj s anémiou.

Zvyšujú vašu energiu

Konzumácia banánov pravidelne výrazne zvyšuje vašu energetickú úroveň. Jedenie banán alebo dva pred tréningom vám všetku energiu, ktorú potrebujete pre telocvičňu.

Chráni vás pred srdcovým inkfarktom

Vzhľadom na ich vysoký obsah draslíka a nízky obsah sodíka banány tiež znižujú riziko srdcového infarktu alebo cievnej mozgovej príhody, keď sa konzumujú pravidelne.

Bojuje proti depresii

Banány majú vysoký obsah tryptofánu, ktorý sa v tele transformuje na serotonín. Serotonín je neurotransmiter mozgu, ktorý ovláda vašu náladu.

Znižuje zápal

V neposlednom rade sú banány bohaté na vitamín B6, ktorý zmierňuje zápal kĺbov. Tiež bojuje proti cukrovke typu II, stimuluje tvorbu bielych krviniek a zlepšuje nervový systém.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

ZDROJ:healthyfoodteam.com

You Might Also Like