Sirup z mladej žihľavy je zázrak, ktorý máte úplne zdarma: Toto sú spôsoby, akými vám zlepší život!

Žihľava alebo správnejšie pŕhľava dvojdomá nieje len taká obyčajná pichľavá rastlinka, ktorá rastie všade naokolo.

 

 Má veľa priaznivých účinkov:

  1. mierne močopudný
  2. upravuje krvný obeh
  3. priaznivo pôsobí na kvalitu vlasov
  4. znižuje hladinu glukózy v krvi
  5. má vysoký obsah vitamínu C
  6. zlepšuje srdečnú činnosť
  7. podporuje tvorbu červených krviniek
  8. má čistiace a detoxikačné účinky

Žihlavový sirup

POTREBNÉ PRÍSADY

3 a 1/2l vody
3 citróny
100 končekov žihlavy
3kg cukru kryštál
5 lyžičiek kyseliny citrónovej

POSTUP PRÍPRAVY

Vodu prevaríme a citrón prevaríme, ktoré najskôr umyjeme a nakrájame na koliečka. Necháme vychladnúť a pridáme žihlavu. Necháme 24h vyluhovat, potol precedíme a trochu vytlačíme. Pridáme cukor a kyselinu citrónovú, zamiešame, až kým sa cukor rozpustí. Už nevaríťt, nalejeme do flašiek a dáme do chladna.

 

BONUS:

 

Odvar z koreňa žihľavy

20 g čerstvých koreňov umyjeme, pokrájame na kúsky, zalejeme 1/2 1 studenej vody, necháme 10 minút variť a 10 minút vylúhovať. Polovicu vypijeme hneď, druhú polovicu zlejeme do termosky a vypijeme po cca 8 hodinách. Je to starý ľudový recept na „čistenie krvi“, vhodné pri ekzéme, opakovaných oparoch alebo plesniach nôh.

Od určitého veku sa znižuje obsah železa v tele. V dôsledku toho sa dostavia stavy únavy a vyčerpanosti , človek sa cíti starým a málo výkonným. V takom prípade možno s úspechom používať čerstvú žihľavu pre jej obsah železa. Pomáha nám prekonať tento stav. Po žihľavovej kúre sa pomerne rýchlo cítime telesne lepšie, vracia sa nám energia a tvorivá sila, ba aj náš vonkajší vzhľad sa viditeľne zlepší.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like