,,Sex na tanieriku“ – famózny zákusok, ktorý ovládol celý internet!

Sex na tanieri. Presne tak sa nazýva tento dezert, ktorý láka nielen opticky. Áno, pre niekoho to môže byť až bizarný názov, ale to ste ho ešte neochutnali. Každý, kto ho ochutnal povedal, že je to jeden z najúžasnejších koláčov vôbec. Jednoduchý na prípravu s pudingovými vrstvami a orechovým základom. Poďme si predstaviť recept, pretože sa vám už určite zbiehajú sliny.

 

Budeme potrebovať:

Základ:

1 hrnček mletých pekanových orechov

3 PL cukru

polovica hrnčeka rozpusteného masla

1 hrnček polohrubej múky

Krémová vrstva:

250 gramov mascarpone (alebo jemného tvarohu, prípadne Philadelphie)

1 hrnček práškového cukru

1 hrnček šľahačky

Pudingové vrstvy:

1 vanilkový puding

mlieko

čokoládový puding

Posledná vrstva:

smotana na šľahanie

čokoláda na ozdobu

trochu cukru na ochutenie šľahačky

Postup:

Rúru si predhrejeme na 180 stupňov. V miske si zmiešame orechy, múku, maslo a cukor a také cesto natlačíme do formy. Pečieme asi 20 minút, potom ho necháme vychladnúť.

Medzitým si pripravíme vanilkový aj čokoládový puding. Ochutíme ich cukrom ak je potreba a vypneme ich až keď sú naozaj husté. V mixéri si pripravíme aj krémovú vrstvu. Zmiešame mascarpone s cukrom a šľahačkou. Pomôžeme si mixérom a vypracujeme vzdušnu plnku.

Na vychladnutý korpus dáme najskôr krémovú náplň, na ňu ide vanilkový puding a potom aj čokoládový. Celé to dáme vychladiť do chladničky. Na vrch si pripravíme obyčajnú šľahačku a nastrúhanú čokoládu. Šľahačku natrieme na puding a vrch dozdobíme hoblinkami. V chladničke dezert necháme napríklad cez noc, ale budú mu stačiť aj 2-3 hodinky. Dobrú chuť.

You Might Also Like