Recept na domácu Maxi King tortu! Touto tortou prekvapíte nielen detí ale aj dospelých…

Jemná lahodná piškóta plnená mliečnou alebo karamelovou náplňou, obaľovaná v čokoláde a orieškoch; lahôdka, ktorú poznajú snáď všetci z reklamy. Áno, hádate správne je to Kinder Maxi King.

Táto chladená tyčinka je síce veľmi dobrá, ale trochu malá za cenu, ktorú u nej nájdete v chladiacom boxe. Kto sa zaujíma o zloženie výrobku, môže na etikete nájsť informácie, ktoré sa mu nebudú páčiť, napr. látky predlžujúce trvanlivosť, palmový olej alebo škrob.

Ak máte radi chladené tyčinky, ale nie ste spokojní s ich zložením, môžete si pripraviť taký Kinder Maxi King po domácky vo svojej útulnej kuchyni. Potom budete presne vedieť, čo si váš žalúdok práve dopraje.

Svetlý krém:

Ingrediencie:

500 ml smotany na šľahanie
1 lyžica medu
1 lyžica vanilkového cukru
1 lyžica sušeného mlieka
1 balenie práškovej želatíny

Príprava svetlého krému:

Smotanu vyšľaháme s cukrom, medom a sušeným mliekom do tuhej šľahačky. Želatínu pripravíme podľa návodu a pridáme ku šľahačke. Vzniknutý krém si rozdelíme na polovice.

Pripravíme si dva rovnako veľké plechy na pečenie a obaja vyložíme papierom na pečenie. Na každý plech nanesieme pripravené polovice krému a dáme do chladu.

Karamel:

Ingrediencie:

200 g krupicového cukru
200 ml smotany na šľahanie
2 lyžice vody
200 g masla
štipka soli

Príprava karamelu

Krupicový cukor dáme na panvicu, necháme rozpustiť a prilejeme smotanu. Miešame tak dlho, kým sa suroviny nespoja. Pozor, karamel rád prská ​​a dosť to páli :-). Vzniknutú hmotu zjemníme maslom a vodou. Nakoniec pridáme štipku soli.

Ako vyrobiť tyčinky?

Pripravíme si plech s jednou polovicou krému a nanesieme na neho karamelovú plnku. Potom pomocou papiera na pečenie priklopíme druhú polovicu krému. Z celého kusu nakrájame opatrne tyčinky.

Čokoládová poleva:

Ingrediencie:

200 g mliečnej čokolády
100 g horkej čokolády
50 g masla
Niekoľko kvapiek oleja

Príprava polevy:

Vo vodnom kúpeli rozpustíme obe čokolády, odstavíme z ohňa, pridáme maslo a olej. Rýchlo vymiešame jemnú lesklú polevu, v ktorej namáčame pripravené tyčinky. Posypeme mrveničkou, necháme stuhnúť a podávame. Nechajte si chutiť.

Drobenka:

4 lyžice mletých lieskových orechov
4 lyžice mletých mandlí
5 lyžíc kukuričných vločiek

You Might Also Like