Prudko návykový Salko koláč dvoch farieb: Tajomstvo sa skrýva V ÚŽASNOM KRÉME, ktorý si zamilujete!

Moja rodina vyhlásila, že ide asi o najlepší tvarohový koláč, aký sme kedy mali na stole. Tajomstvo je v tomto úžasnom kréme so salkom, ktorý si určite zamilujete. Recept robím už 9 rokov Určite skúste.

Potrebujeme:

200 g polohrubej múky

4 vajcia

150 g práškového cukru

4 lyžice teplej až horúcej vody

Na vrch:

1 marmeláda alebo džem

1,5 balíčka piškót

rum + voda (cca 1dcl v pomere 1: 1)

čokoládová poleva (či čokoláda na varenie + kúsok tuku)

Krém:

1 Salko alebo už hotové Salko Karamel

1 tvaroh (odporúčam vaničkový nie nízkotučný)

kocka masla – 250 g

papier na pečenie

Postup:

Ideálne je pracovať s hotovým karamelovým salkom, ale ak nemáte, vyrobíte si ho sami z obyčajného Salka. Celú neotvorenú konzervu Salka dáme do vody a cca 2 hodiny varíme (vodu dolievame, aby bola plechovka stále pri vare pod vodou), v tej istej vode potom necháme vychladnúť. Vychladnuté Salko otvoríme a vyšľaháme s maslom a tvarohom.

Piškótu: Žĺtky vyšľaháme s cukrom a pridávame po lyžiciach vodu. Potom vmiešame múku, nakoniec sneh z bielkov. Všetko opatrne premiešame a rozotrieme na vymastený a vysypaný plech či na papier na pečenie a upečieme. Prípadne môžete použiť svoj obľúbený recept na korpus.

Vychladnutý korpus potrieme marmeládou a uložíme naň piškóty, ktoré sme namočené vo vode s rumom (1: 1) alebo v káve. Potom potrieme karamelovým krémom a polejeme čokoládovou polevou. Pokiaľ chcete mať povrch dvojfarebný ako ja, tak ešte vidličkou robíme vlny až do krému, aby sa to prepojilo.

Dáme stuhnúť do chladničky a môžeme hodovať.

Želáme vám dobrú chuť!

You Might Also Like