Pokiaľ pijete vodu s citrónom na prázdny žalúdok zbystrite pozornosť! Možno aj vy robíte túto chybu.

Glass cup with water and lemon, isolated vector on transparent background.

Zdieľať článok na

Mnoho ľudí vie, že citrón je zdrojom vitamínu C a energie, preto sa odporúča piť každé ráno pohár vody s čerstvou citrónovou šťavou. Jedny z hlavných účinkov tohto nápoja je pomoc pri trávení, vyčistenie tela a zlepšenie zdravia pokožky. Aké sú však ostatné dôvody?

Citrónová voda urýchľuje trávenie. Látky v nej obsiahnuté stimulujú produkciu žlče, v tele dochádza k lepšiemu absorbovaniu látok z potravín a tým aj rýchlejšiemu vylučovaniu stolice. Tým, že urýchľuje trávenie, napomáha aj pri chudnutí. Navyše obsahuje vlákninu, ktorá znižuje chuť do jedla a vy sa cítite dlhšie plný.

Citrón okrem iného okysličuje krv a lepšie vyživuje bunky v pokožke. Dokonca pri pravidelnom pití dochádza aj k redukcii akné. Taktiež zlepšuje imunitných systém, napomáha vstrebávaniu železa a vápnika z potravín. Je tak ideálnym bojovníkom proti chorobe.

Normalizuje taktiež hladinu glukózy v krvi, vďaka čomu môžete vynechať rannú kávu a budete mať dostatok energie. Okrem toho je aj výborné antidepresívum. Pomáha zabíjať patogény v ústach, čím vám osviežuje dych a tiež zabraňuje vzniku infekcie a zápalov v ústach.

Kyselina citrónová obsiahnutá v tomto lahodnom nápoji pomáha udržiavať hladinu pH v rovnováhe, čím eliminuje tvorbu kyseliny močovej, ktorá spôsobuje zdravotné problémy. Citrón tiež obsahuje draslík a horčík, ktorý reguluje biologické tekutiny a uvoľňuje tepny. Čistí taktiež moč a mení jeho pH. Baktérie sa tak vo vašom tele nehromadia a vyplavujú sa z tela von.

A ako si tento nápoj pripraviť?
Do pohára teplej vody pridajte dve-tri lyžice čerstvej citrónovej šťavy. Môžete dochutiť medom. Pozor by si však mali dávať tí, ktorí sú alergickí na citrusy, trpia cukrovkou alebo majú iné zdravotné problémy. Tak čo, vyskúšate to aj vy?

ZDROJtakprosto.cc


Zdieľať článok na

You Might Also Like