Po tomto recepte zabudnete na obyčajný chleba vo vajíčku: Vyskúšajte túto pochúťku zo staršieho chleba

Každý z nás má raz za čas doma starší chlieb, ktorý už na konzumáciu nie je vhodný. V takom prípade volíme alternatívu chleba vo vajíčku. Ak ste už ale z tejto klasiky prejedený vyskúšajte tieto skvelé chlebíkové muffiny s kyslou smotanou.

Celkový recept je veľmi jednoduchý, potrebujete na neho len pár surovín.


Budete potrebovať:


5 krajcov starého chleba
2 šálky kyslej smotany
2 strúčiky cesnaku
4 vajcia
250g mozzarelly
podľa chuti soľ a korenie

 

Postup:


1) 
Chlieb nakrájame na menšie kúsky. V miske zmiešajte vajcia, kyslú smotanu, mozzarellu, cesnak, soľ a korenie. Do vajíčkovej zmesi primiešajte chlieb.

2) Pripravte si formu na muffiny, akú veľkosť zvolíte je len na vás. Formu potrite maslom alebo olejom a navrstvíme vajíčkovú zmes.

3) Vložte do vyhriatej rúry a pečte pri teplote 200 stupňov asi 15 minút.

4) Nakoniec ešte dodáme, že do receptu si môžete pridať aj iné suroviny, napríklad paradjky, špenát alebo kúsky slaniny.

5) Vyskúšajte tieto jednoduché muffiny urobiť doma. Nielen, že tým ozvláštnite klasický recept ale urobíte radosť sebe i svojim blízkym. Môžete ich podávať na raňajky, alebo na večeru, vynikajúce budú pri každom chode. Prajeme vám príjemné pečenie a dobrú chuť.

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: gratulki.cz

You Might Also Like