Penová nepečená dobrota, ktorú máte hotovú za menej ako 10 minút! Chutí úžasne!

Zdieľať článok na

Poznáte to, návšteva vám z ničoho nič zavolá, že sa nečakane stavia u vás a teraz vy čo? Máme pre vás riešenie a to je táto mňamka, ktorú máte za 10 minút urobenú a nemusí sa piecť a naozaj si všetci pochutnajú a ešte možno budete moji ten najrýchlejší návštevné servis aký kedy zažili

Budeme potrebovať:


500 ml – smotany na šľahanie
500 ml – mlieko
2 bal. – Vanilkový puding bez varenia (Crème Olé, Dr. Oetker)
2 bal. – Vanilkový cukor
5 lyžíc – krupicový cukor
bebe sušienky
mlieko na namočenie sušienok
čokoláda na ozdobu

Postup:


1) Do veľkej misy nalejeme smotanu, mlieko, pridáme vanilkový pudingový prášok (puding, ktorý pripravíte bez varenia), vanilkový a Kr. cukor. Všetko mixérom šľaháme cca 5 minút – dostaneme nadýchanú penu.

2) Pripravíme vyššiu formu na pečenie o rozmere 21 x 36 cm, ale môžete použiť aj formu iné veľkosti (ak menšie, rezy budú vyššie). Dno vyložíme sušienkami, ktoré namočíme do mlieka, aby boli mäkké.

3) Vyšľahaný krém navrstvíme na sušienky, pekne uhladíme a párkrát ťukneme formou a pracovnú dosku, aby sme sa zbavili veľkých vzduchových bublín.

4) Vrch ozdobíme strúhanou čokoládou a odložíme do chladničky. Ak nemáte čas, vložte rezy do mrazničky, rýchlejšie stuhnú, ale nenechávajte je tam príliš dlho, aby nezamrzli.

zdroj: myjsmezeny.cz


Zdieľať článok na

You Might Also Like