Odkedy som upiekla tento chlieb, moja rodina už nechce ten z pekárne!

Pečení domácího chleba si většina z nás spojuje s pracným mísením. Na tuto část ale u tohoto receptu můžete s radostí zapomenout! Tento recept se vám určitě zalíbí. Je chutný a těsto nemusíte mísit.

Potřebujeme:

– 3 sklenice mouky (1 sklenice = 250 ml)
– 1 lžička práškového droždí
– 1, 5 lžičky soli
– 1, 5 sklenice vody (podle potřeby i víc)

Doporučujeme vám do těsta přidat i více ingrediencí. Záleží, na co právě máte chuť – škvarky, sušený česnek, bylinky, nebo to, co právě máte v lednici 🙂 Dřív než začnete, pamatujte, že chléb potřebuje 8-10 hodin, aby vykynul a proto je lepší ho dělat ráno, abyste si ho u večeře mohli vychutnat 🙂

Najprv všetky prísady zmiešajte lyžicou. Cesto nebude spočiatku vyzerať veľmi lákavo, ale nebojte sa – všetko má svoj čas. Hmota by mala byť hustejšia, takže to s vodou netreba preháňať. Zmiešanie ingrediencií vám zaberie len 2 minúty! 🙂 Cesto prikryte utierkou a nechajte ho vykysnúť.

Po 8-10 hodinách vysypte dosku múkou a cesto rozvaľkajte na obdĺžnik – mal by byť hrubý asi 3 cm. Nechajte kysnúť ďalších 12 minút a potom preložte všetky 4 strany do stredu – pravú, ľavú, hornú a dolnú. Cesto nechajte ešte 30 minút kysnúť.

Nakoniec vzniknutý bochník preložte do formy s vekom. Prikryté pečte 30 minút pri teplote 220-230 °C. Po uplynutí tohto času pečte bez pokrievky ďalších 15 minút. Zjedzte to!

Páčil sa vám tento recept? Zdieľajte ho!

You Might Also Like