Obľúbené jedlo môjho starého otca! Jednoduché, rýchle a chutné kuracie prsia so syrom!

Chcete si pripraviť jedlo, ktoré si okamžite obľúbite? Vyskúšajte tento jednoduchý a rýchly recept na fantastické kuracie prsia na zemiakoch s čerstvým šalátom ako prílohou! Tento recept sa stal obľúbeným u nás doma a určite si ho obľúbia aj u vás.

Na prípravu budete potrebovať:

2 veľké plátky syra (encián alebo brie), 2 kuracie prsia, 3 zemiaky, 1 vajce, soľ a mleté čierne korenie. Na obalenie budete potrebovať 2 vajcia, soľ, 3 PL pšeničnej múky a rastlinný olej. Na šalát budete potrebovať 1/2 čínskej kapusty, 1 uhorku, 4 cherry paradajky, 20 g olív, soľ, 2 PL rastlinného oleja, 1 PL francúzskej horčice a kôpor.

Postup prípravy je veľmi jednoduchý:

Kuracie prsia rozkrojte na polovicu a dovnútra vložte plátky syra. Potom ich dôkladne vyklepte tĺčikom. V miske zmiešajte nahrubo nastrúhané zemiaky, vajce, soľ a čierne korenie. Potom prsia obaľte v múke a vo vajci a smažte ich na panvici s olejom. Kým sa pečú, pripravte si čerstvý šalát z kapusty, uhorky, paradajok, olív, oleja, horčice a kôpra. Rezeň vložte na tanier, posypte kôprom a podávajte s hotovým šalátom.

 

Videorecept:

zdroj: Lecker schnell

You Might Also Like