Netradičný zemiakový šalát s majonézou – špecialita pre celú rodinu! Pochutí si každý!

Zdieľať článok na

Aj Vy patríte medzi milovníkov zemiakového šalátu? Či už ako príloha k mäsu, alebo samostatne, zemiakový šalát patrí jednoznačne medzi obľúbená, česká jedlá. Chuť zemiakového šalátu máme väčšinou spojenú s Vianocami a napr. S rodinnými oslavami.

Pokiaľ ale vyskúšate zemiakový šalát, ktorý Vám dnes predstavíme, nevydržíte naň čakať až do Vianoc. Nájdete si pre jeho chuť a netradičný vzhľad i obyčajnejšie príležitosti.

Ingrediencie:


– 10 stredných, až veľkých zemiakov
– 8 vajec uvarených natvrdo
– Majonéza
– Kyslá smotana
– Soľ a korenie
– Červená cibuľa
– Petržlenová vňať
– Trocha horčice

Postup:


1) Zemiaky uvaríme v šupke a necháme vychladiť. Cibuľu nakrájame na krúžky. Vajcia uvaríme natvrdo a tiež necháme vychladnúť.

2) Uvarené vajcia nakrájame na plátky. Tiež zemiaky nakrájame na plátky. Zmiešame majonézu, smotanu, soľ, korenie a horčicu.

3) Do veľkej misy si na dno naukladáme zemiaky. Ľahko zasypte cibuľou. To všetko potrieme majonézovú zmesou. Na tú opäť naukladáme zemiaky a potom cibuľu. Takto pokračujeme, než dôjdu zemiaky, cibuľa a majonéza.

4) Na samotných vrch vrstveného šalátu naukladáme úhľadne plátky vajec. Zasypeme petržlenovou vňaťou a vaječné žĺtky môžeme prizdobiť napr. Bodkou kečupu, alebo cherry paradajkami.

Zdieľajte tento super recept na netradičný zemiakový sálať aj s vašimi priateľmi! Určite si na ňom tiež pochutnajú!

zdroj: vychytavkov.cz


Zdieľať článok na

You Might Also Like