Nakladané paradajky s cibuľou v marináde ako skvelá príloha alebo ľahká večera!

Zdieľať článok na

Vyskúšajte skvelé nakladané paradajky s cibuľou. Zeleninová bomba plná vitamínov. Paradajky obsahujú veľa draslíka, fosforu a ďalších minerálov, sú zdrojom vitamínov skupiny B, zabraňujú kardiovaskulárnym ochoreniam a posilňujú imunitný systém. Pôsobia tiež ako silný antioxidant. Okrem toho sú dobré pre zrak vďaka veľkému množstvu vitamínu A.

Čo budete potrebovať?

1 kg paradajok
4 cibule
5 strúčikov cesnaku
7 polievkových lyžíc oleja
4 polievkové lyžice citrónovej šťavy
1 čajová lyžička sušenej bazalky
1 čajová lyžička pálivej papriky
3 lyžice medu1 lyžička soli

Zeleninu dobre umyte

Najprv si pripravte zeleninu. Paradajky dobre umyte, osušte a nakrájajte na plátky široké približne jeden milimeter. Vypláchnite nádobu s jedlou sódou a nechajte ju vyschnúť alebo utrite do sucha. Pripravené plátky paradajok poukladajte v jednej vrstve na dno nádoby tak, aby bola rovnomerne pokrytá a úplne naplnená zeleninou.

Cibuľu ošúpte a potom ju nakrájajte na rovnako hrubé plátky. Potom vrstvy pomaly rozdeľte. Doplňte nimi paradajky v nádobe. Cesnak tiež ošúpte a nakrájajte ho na ľubovoľne veľké, ale rovnaké kúsky. Potom ho pridajte na paradajky a cibuľu. Celý postup zopakujte ešte niekoľkokrát, kým nebudete mať dostatok prísad.

Medová marináda

Poslednou vrstvou by mala byť cibuľa. Keď je nádoba plná, nechajte zeleninu chvíľu odpočívať. Potom začnite pripravovať marinádu. Med dajte do hlbokého pohára alebo misky a pridajte k nemu olej. Do zmesi vytlačte citrónovú šťavu. Potom pridajte soľ, sušenú bazalku a feferónku. Všetko dôkladne premiešajte.

V poslednej fáze zalejte zeleninu v nádobe marinádou. Snažte sa marinádu rovnomerne rozotrieť po celej nádobe. Potom nádobu uzavrite a nechajte ju v chladničke aspoň hodinu. Šalát môžete podávať ako prílohu k akémukoľvek mäsu. Samozrejme, zeleninu môžete nechať odstáť aj dlhšie, pretože jej chuť a vôňa sa viac rozvinú.

zdroj: PEXELS, PROSVET.CZ


Zdieľať článok na

You Might Also Like