Najrýchlejší nepečený vianočný banánový dezert – príprava trvá 15 minút a je naozaj fantastický

Výborný a rýchlo urobený nepečený dezert. Príprava trvá len 15 minút. Po tom čo stuhne si vychutnáte jeho dokonalú chuť!

 

Budeme potrebovať:


300g – maslové sušienky
3ks – vanilkový puding
9 lyžíc – cukor
1 l – mlieko
200 g – maslo
4 lyžice – kyslá smotana
4 – 5 ks – banány
200 ml – smotana na šľahanie

 

Postup:


1) V malom množstve mlieka sa rozmieša vanilkový prášok. Zvyšok mlieka sa naleje do hrnca, pridáme cukor a na miernom ohni cukor necháme rozpustiť. Keď máme cukor rozpustený, pridáme mlieko s pudingom a klasicky uvaríme hustý puding, ktorý odstránime z tepla a do ešte horúceho primiešame maslom, ktoré sme nakrájali na menšie kúsky.

2) Miešaním ho rozpustíme, pridáme kyslú smotanu a premiešame.

3) Potom pridáme sušienky, ktoré najprv rozmixujeme na malé kúsočky (nemixujeme najemno, ale tak, a by sme mali väčšie kúsky) .Ak nemáte po ruke mixér, môžete sušienky iba nalámať rukami. Všetko dobre premiešame.

4) Pripravíme si formu, ktorej boky vymastíme maslom, aby sa lepšie oddeľovali kúsky pri krájaní a na dno navrstvíme 1/3 pudingové hmoty so sušienkami a pekne uhladíme.

5) Poukladáme na polovicu prekrojené banány, znovu navrstvíme zostávajúce pudingový krém so sušienkami a pekne uhladíme.

6) Na vrch navrstvíme vyšľahanú šľahačku a necháme stuhnúť v chladničke.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: myjsmezeny.cz

You Might Also Like