Najlepší a ten najchutnejší FITNESS šalát bez majonézy: Zdravá dobrota, z ktorej nepriberiete ani gram!

Každý z nás niekedy premýšľa, čo netradičného si dať na obed, alebo večeru. Niektorí, ktorí sa snažia jesť zdravo volia práve rôzne varianty šalátov so zeleninou s ďalšími chutnými prísadami a majú pocit, že urobili niečo skvelého pre svoje telo.

To však platí len v prípade, keď do šalátu nepoužijeme žiadnu majonézu , zálievky a ostatné dochucovadlá, vďaka ktorým síce šalát chutí o poznanie lepšie, ale stáva sa vďaka nim tiež kalorickou bombou a stráca svoje zdravé benefity.

Budeme potrebovať:

– kuracie mäso, 2 ks
– kukurica, 1 plechovka
– fazuľa, 1 plechovka
– cibuľa, 1 ks
– paradajky, 2 ks
– petržlen, 1 kus.
– rastlinný olej, 1/3 lyžice.
– ocot, 3 lyžice.
– horčicu, 3 lyžice.
– med, 2 lyžice.
– cesnak, 2 strúčiky.
– tymián, 1/2 čajovej. lyžičky
– čierne korenie, podľa chuti

Postup

1)
Mäso umyjeme a nakrájame na malé kúsky, posypeme ho korením a soľou. Necháme v chladničke zhruba hodinu a potom ho orestujeme.

2)
Scedíme kukuricu a fazuľu. Vyčistíme, opláchneme a nakrájame zvyšok zeleniny na väčšie kocky, z paradajok vytlačíme trochu šťavy. Cesnak olúpeme a rozdrvíme.

3) 
Pripravíme si zálievku. Zmiešame ocot, olej, horčicu, med, cesnak a tymian a zmes necháme uležať počas 30 minút. Do misy dáme nakrájanú zeleninu, pridáme orestované mäso a polejeme zálievkou.

Dobrú chuť!

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like