Najlahodnejšie kakaové kocky s dvomi lahodnými krémami preliate čokoládovou polevou.

Na prípravu cesta budeme potrebovať:

5 vajíčok,
250 g kr. cukru,
200 g polohrubej múky,
2 PL kakaa,
50 ml teplej vody,
1/2 ČL prášku do pečiva.

Na prípravu krému budeme potrebovať:

1 l plnotučného mlieka,
180 g hladkej múky,
6 žĺtkov,
150 g pr. cukru,
1 maslo alebo palmarin.

Na prípravu bielkovej peny budeme potrebovať:

300 g kr. cukru,
6 bielkov.

POSTUP:

Bielka od žĺtkov si oddelíme. Žĺtka s cukrom vymiešame do peny, postupne pridáme vodu a múku zmiešanú s práškom do pečiva. Pridáme kakao a premiešame. Keď sme dostali krásnu krémovú kakaovú penu, vmiešame do nej vyšľahané bielka.

Hmotu vylejeme do vopred tukom vymasteného a múkou vysypaného plechu (prípadne vystlaného papierom na pečenie) a pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 180 stupňov cca 30 minút.

Z 1 litra mlieka si oddelíme 300 ml a zvyšok dáme do hrnca a varíme. Žĺtka si vyšľaháme do peny, pridáme k ním 300 ml mlieka a múku. Poriadne premiešame a takto pripravenú hmotu vlejeme do vriaceho mlieka. Za stáleho miešania varíme, až pokiaľ krém nezhustne. Keď máme hustý krém, odstavíme ho a necháme vychladnúť. Maslo s cukrom si medzitým vymiešame do peny. Do vyšľahaného masla si postupne pridávame vychladnutý krém a poriadne mixérom vymiešame.

Vychladnutý krém si navrstvíme na upečený a vychladnutý korpus.

Bielka si vyšľaháme do peny a postupne k nej pridávame cukor. Keď dostaneme krásnu nadýchanú penu, presunieme ju do hrnca a nad parou varíme za stáleho miešania cca 6-7 minút, až pokiaľ si nevšimneme, že cukor je rozpustený a hmota sa celá zamotáva.

Nalejeme na plnku a necháme vychladnúť.

Vrch polejeme rozpustenou čokoládou.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like