Najchutnejší čokoládový koláč, na ktorý vám treba len 3 suroviny. Hotový je behom chvíle!

Múka je veľkým strašiakom, najmä keď sa staráte o svoju postavu. Nie je žiadnou novinkou, že sa z nej priberá najviac. Práve preto som pre vás pripravila recept na koláč bez múky, ktorý je vhodný aj pre tých, ktorí nemôžu jesť lepok. Skvelé je, že ho môžete pripraviť naozaj zdravo. Stačí, ak použijete čokoládu sladenú napríklad stéviou. Skladá sa len z 3 ingrediencií a máte ho pripravený raz-dva.

 

Budete potrebovať:

8 veľkých vajíčok

450 gramov horkej čokolády (ak chcete zdravšiu verziu, zvoľte čokoládu bez cukru, resp. sladenú stéviou)

230 gramov masla

ovocie (nemusí byť)

Postup prípravy:

Vajíčka dáme do misky a pomocou mixéru vyšľaháme na penu. Rúru si predhrejeme na 160 stupňov.

Maslo nakrájame na kocky a dáme rozpustiť buď nad parný kúpeľ, alebo do mikrovlnnej rúry. Do horúceho masla pridáme nalámanú čokoládu a necháme ju rozpustiť. Maslo s čokoládou zmiešame a vytvoríme tak hustejšiu čokoládovú hmotu.

Po častiach k čokoládovej hmote pridávame vyšľahané vajíčka. Dobre pomiešame, aby v hmote nebolo príliš veľa vzduchových bubliniek.

Do okrúhlej vymastenej formy nalejeme cesto a môžeme ju ešte obaliť v alobale. Formu vložíme podobne ako pri cheescakeu, do hlbšej nádoby, ktorá je naplnená aspoň do polovice vodou. Takto sa koláč upečie dokonale.

Celý koláč pečieme približne 20 až 25 minút. Po upečení ho necháme vychladnúť a skladujeme ho v chladničke. Podľa chuti môžete pridať ovocie, prípadne kopček zmrzliny. Dobrú chuť.

You Might Also Like