Moja suseda mi poradila aby som pridala do cesta jogurt a upiekla som tie najvláčnejšie kysnuté buchty na svete! Tento recept odporúčam každému!

Predstavte si tú domácu pohodu. Vy nikam nemusíte a raňajkujete báječnú, horúcu kávu, ktorá vonia celým bytom a k nej plnené, lahodné jogurtové kysnuté buchty. Pri každom zahryznutí cítite to jemné cesto a ľubovoľnú náplň. Vôňa aj chuť buchiet je priamo neodolateľná.

Podľa chuti si ich samozrejme môžete dopriať s marmeládou, alebo lekvárom. Jogurtové cesto nádherne zvláčňuje a buchty sú fantastické.

INGREDIENCIE

50 dkg hladkej múky
8 dkg masla
7 dkg práškového cukru
kocka droždie
3 dl mlieka
2 žĺtky

1 biely jogurt

POSTUP

Z kvasníc, trošky cukru a vlažného mlieka založte kvások. Nechajte pár minút pracovať a zdvojnásobte objem. Zhruba 10 minút.
V mise zmiešajte múku, maslo, vajcia, cukor a jogurt. Do jamky v múke nalejte kvások a premiešajte. Cesto nechajte na teplom mieste pol hodiny kysnúť. Potom vymažte pekáč olejom.
Cesto rozvaľkajte na väčšie štvorce, ktoré plníte ľubovoľnou marmeládou a ukladajte vedľa seba do pekáča. Pečieme na 200 stupňov po dobu 20 minút.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like