Mám už 50 rokov a nenavštevujem vôbec žiadneho lekára! 3-krát denne si doprajem TENTO ČAJ – recept v článku…

Často sa stáva, že sa pod našimi nohami nachádzajú odpovede na liečbu rôznych ochorení, a my o tom ani nevieme. Vedeli ste, že vlastnosti rastliny menom pamajorán obyčajný, patria k najlepším prírodným liečivám na svete?

 

Pamajorán alebo oregano (Origanum vulgare) je aromatická viacročná bylinka, ktorá rastie do výšky 20-90 cm, má fialové kvetenstvo a jej listy sú bohaté na esenciálne oleje.

Pamajorán ospevovali aj naši dávni predkovia, ktorí už vtedy poznali jej blahodárne účinky na ľudskí organizmus. Ukľudňuje, lieči a naplní obydlie príjemnou vôňou.

Táto bylina sa v širokej škále používa ako korenina, prakticky v každej kuchyni sveta. Aj napriek tomu často ignorujeme jej vynikajúce liečivé účinky.

Čaj z oregana

Vyskúšajte si pripraviť tento všeliek aj u vás doma! Dokonca aj malá šálka tohto čaju vám zlepší deň a posilní organizmus.

Potrebujete

  • 300 ml vody
  • 3 PL čerstvého alebo 1 PL sušeného pamajoránu

Postup

  1. Nechajte si zovrieť vodu.
  2. Následne si pamajorán zalejte vriacou vodou.
  3. Prikryte a nechajte lúhovať 10 minút.
  4. Nakoniec už len stačí čaj precediť.

Na liečbu prechladnutia si z oregana pripravte silný čaj: 2 PL sušenej byliny zalejte 250 ml vody. Na upokojenie nervov vám bude stačiť 1 lyžička oregana, ktorý necháte lúhovať po dobu 30 minút.

 

Okrem čaju, odvaru a extraktu si z pamajoránu môžete pripraviť prášok či olej vytlačením šťavy z jeho listov. V prípade, že trpíte nespavosťou, naplňte si látkové vrecúško sušenou bylinkou a umiestnite ho do blízkosti vankúša. Oregano vám pomôže upokojiť sa a rýchlejšie tak zaspať.

Ďalšie užitočné vlastnosti čaju z pamajoránu obyčajného

Pri prechladnutiach podporuje vylučovanie hlienov, zmierňuje zápaly a bolesť v hrdle.

Pomáha vyrovnať hladinu hormónov u žien. Uplatňuje sa pri menopauze, zmierňuje menopauzálny syndróm a zlepšuje celkový stav ženských orgánov.

Pomáha pri poruchách zažívacieho traktu. Podporuje hojenie vredov, znižuje nahromadené plyny a zmierňuje kŕče v črevách.

Pri dysfunkcii močového mechúra čaj z oregana odstraňuje zápal, ktorý priaznivo ovplyvňuje prácu močového mechúra.

Pri stresovom živote odstraňuje úzkosť, zmierňuje nervové napätie a poradí si aj s vašou nespavosťou.

Posilňuje kosti.

Zlepšuje vzhľad pokožky.

Zabraňuje predčasnému starnutiu.

Oregano je prísne zakázané pre tehotné ženy. Môže zapríčiniť kŕče maternice či dokonca spôsobiť prerušenie tehotenstva.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

You Might Also Like