Legendárny dietny šalát s kuracím mäsom a červenou fazuľou s názvom “OLIVER”. Keď chcem schudnúť, robievam si ho na večeru!

Ingrediencie (na asi 5 porcií):

30 dkg kuracích pŕs
sladká paprika
ostrá paprika
soľ
čierne korenie
½ lyžice oleja
3 strúčiky cesnaku
1 plechovka červenej fazule
5 vajec
10 dkg póru
10 dkg zaváraných uhoriek
5 lyžíc majonézy
1 lyžica horčice
sušená petržlenová vňať

Postup:

Kuracie prsia umyjeme, osušíme a nakrájame na kocky. Ochutíme štipkou sladkej a ostrej papriky, soľou a čiernym korením. Preložíme ich na rozohriaty olej a opečieme. Cesnak očistíme a rozpučíme. Pridáme k mäsu, zamiešame a smažíme až kým nie je mäso hotové. Následne necháme vychladnúť.

Červenú fazuľu scedíme. Vajcia uvaríma natvrdo, necháme prechladnúť, ošúpeme a nakrájame na kocky. Pór očistíme, nakrájame taktiež na kocky a oblanšírujeme. Na konci nakrájame aj zavárané uhorky.

Do misky vložíme predpripravené kuracie mäsko s cesnakom, červenú fazuľu, vajcia, pór a zavárané uhorky. Pridáme majonézu, horčicu, sušenú petržlenovú vňať, soľ a čierne korenie. Všetko poriadne premiešame a necháme vychladiť (asi 1-2 hodiny). Pred podávaním opätovne premiešame a ozdobíme petržlenovou vňaťou.

Dobrú chuť!

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Zdroj: smaczny.pl

You Might Also Like