Famózny šalát “FERDINAND”, z ktorého nepriberiete a suroviny, ktoré obsahuje vylepšia vašu postavu.

Zdieľať článok na

Aj keď sa mnohým na prvý pohľad zdá, že tento šalát je veľmi kalorický a neradia ho medzi najzdravšie jedla, je to presne naopak! 100g tohto šalátu obsahuje len 85 kcal! A pritom vás naozaj zasýti a je tak skvelý.

A čo je ešte lepšie, šalát nie je ani náročný, čo sa týka ingrediencií! Môžete teda ľahko a rýchlo pripraviť skvelý a hlavne zdravý pokrm pre celú rodinu. Tak na čo ešte čakáte?

Na prípravu budete potrebovať:

250 g kuracích pŕs
2 polievkové lyžice bieleho jogurtu
150 g šalátových uhoriek
3 vajcia
100 g kyslých uhoriek
soľ

Ako na to?

Zo všetkého najskôr si uvarte 3 vajcia natvrdo. Vložte ich do vriacej vody a varte približne 10 minút. Vajcia potom vyberte z horúcej vody a vložte do vody studenej, aby vychladli.

Medzitým, čo sa vám chladia vajíčka, uvarte si kuracie mäso. Kurča najprv očistite a potom ho jednoducho uvarte v osolenej vode. Varené mäso je oveľa zdravšie ako mäso vyprážané, ale aj ako mäso pečené. Varené mäso je teda naozaj diétne verzie. Uvarená kuracie prsia potom nakrájajte na kocky a dajte do misy.

Teraz si vezmite uhorky a tiež ich nakrájajte na kocky. Kocky potom pridajte do misy k mäsu.

Vajíčka už by túto dobu mali byť vychladené a tak ich môžete ošúpať a nakrájať na kocky. Vajíčka pridajte do misky k ostatným ingredienciám.

Nakoniec už len pridajte 2 polievkové lyžice bieleho jogurtu (odporúčame grécky jogurt) a dochuťte soľou (môžete aj korením atď.). Potom len všetko poriadne premiešajte a máte hotovo!

Tento šalát si zamilujú aj tí, ktorí si potrpia na “poriadnom” jedle. Šalát obsahuje všetky dôležité zložky od bielkovín po vitamíny. Obsahuje vajcia, mäso, zeleninu aj mliečny výrobok a preto je tak skvele vyvážený! Je veľmi obľúbený medzi športovcami práve preto, ako je výživný a zároveň málo kalorický.

Prajeme vám dobrú chuť a podeľte sa s nami, ako šalát chutí vaším blízkym a vám!

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.


Zdieľať článok na

You Might Also Like