Famózne pudingové pokušenie s čokoládou: Tomuto naozaj neodoláte!

Hotové šialenstvo v ústach. Pudingová dobrota s luxusné čokoládovou polevou. Pritom nenáročný na prípravu – zvládnu ho aj začínajúce pekárky.

Suroviny

Cesto:

2 šálky cukru
4 ks vajec
2,5 šálky hladkej múky
1 šálka mlieka
3/4 šálky rastlinného oleja
2 a 1/4 lyžičky prášku do pečiva
1 lyžička vanilky

Náplň:

2 bal.vanilkový puding
700 ml mlieko

Poleva:

230 g čokoláda
1 šálka smotany na šľahanie

Postup prípravy 

1. Vajíčka vyšľaháme s cukrom a vanilkou do peny a postupne pridáme múku zmiešanú s práškom do pečiva striedavo s mliekom a rastlinným olejom. Pripravené cesto navrstvíme na plech s veľkosťou 23 x 33 cm. Plech sme vymastili tukom a vysypali hrubou múkou (môžete použiť aj papier na pečenie). Pečieme vo vopred vyhriatej rúre pri teplote 180 stupňov do zlata. Upečené cesto vyberieme, druhou stranou varešky urobíme dierky a necháme vychladnúť.

2. Klasicky si pripravíme vanilkový puding. Môžeme pridať aj cukor, každý podľa toho, aký sladký koláč chce. Navrstvíme na vychladnuté cesto a pekne uhladíme. Necháme vychladnúť.

3. Smotanu ohrejeme na miernom ohni, ale nevaríme. Keď máme smotanu ohriatu, odstavíme ju z ohňa a pridáme na kúsky nalámanú čokoládou. Miešaním ju rozpustíme a navrstvíme na vychladnutý puding. Odložíme do chladničky a podávame. Dobrú chuť!

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like