Banánové FIT lievance bez cukru, múky alebo krupice. Tento recept mi odporučil môj fitness tréner a neviem si ho vynachváliť!

Spread the love

Skvelá kombinácia ovsených vločiek a banánu, ako stvorená na odštartovanie vášho pohodového víkendu. Pripravte si skvelé lievance z lahodnou chuťou a vábivou vôňou, ktorá vytiahne z postele každého spachtoša! 

Chutné, zdravé a jemnučké lievance bez cukru a múky sú ozajstným pokladom diétnych receptárov. Môžete si ich dopriať na raňajky a skvele tak naštartovať deň. Obsahujú len zdravé suroviny a nemusíte si kvôli nim robiť vrásky, nepokazia vám totiž postavu. Zároveň skvele zasýtia a rozvoňajú celú kuchyňu. Milovať ich budú i vaše deti. Nasledujúci recept vám ukáže, aká nesmierne jednoduchá a rýchla je ich príprava.

Budeme potrebovať:

2 menšie až stredne veľké banány

1 vajce

100 g ovsených vločiek

1/2 kávovej lyžičky škorice

Postup:

Najprv si na jemno rozomeľte ovsené vločky. Pridajte k nim škoricu a zamiešajte.

V miske si vidličkou roztlačte banán na kašu a pridajte ho k ovseným vločkám, ktorými nahradíme múku.

Pridajte jedno rozšľahané vajíčko a všetko dobre premiešajte.

V závislosti od druhu a veľkosti vločiek môže byť výsledná zmes príliš hustá. V tomto prípade ju môžete zriediť troškou mlieka tak, aby bola zmes hustá približne ako kyslá smotana.

Potom si poriadne rozohrejte panvicu a polievkovou lyžicou robte z cesta malé kôpky v tvare lievancov.

Použite kvalitnú panvicu a nemusíte pridávať žiadny olej. Lievance pečieme z oboch strán na miernom plameni, pokiaľ nechytia zlatú farbu ako palacinky.

Pri servírovaní môžeme ozdobiť čerstvým ovocím alebo posypať kakaom.

Prajeme vám dobrú chuť!

zdroj:  sovkusom.ru

You Might Also Like