Ako si doma vyrobiť antibakteriálny gél? Tu nájdete recept na výrobu antibakteriálneho gélu, keďže je ho v obchode nedostatok!

Panika okolo ochorenia COVID-19 spôsobila nielen nedostatok múky či ryže, ale vypredané sú aj antibakteriálne prípravky. Našťastie si môžete vyrobiť vlastný dezinfekčný prípravok z ingrediencií, ktoré máte doma alebo kúpite v lekárni.

 

Ak si ho nemôžete zaobstarať, máme pre vás recept na domáci antibakteriálny gél, ktorý vás zbaví strachu.

Dbajte na hygienu

Opatrení proti šíreniu koronaviru je celá kopa. Medzi najčastejšie patrí zvýšená hygiena, ohľaduplnosť a zodpovednosť k sebe aj ostatným, nosenie rúšok.

Pravidelné umývanie rúk, zakrývanie si tváre pri kýchaní a kašľaní.

Antibakteriálne zložky

Jednou z hlavných ochrán pred týmto nebezpečným vírusom je umývanie rúk a používanie gélov. Ak sa v nich moc nevyznáte alebo sa už bojíte aj vyjsť von, môžete si pripraviť gél doma. Ide o univerzálny recept na antibakteriálny gél, ktorý vás zbaví strachu, ak ho budete teda pravidelne a zodpovedne používať.

Na jeho prípravu budete potrebovať: aspoň 60% alkohol (čistá vodka, Alpa), aloe veru a esenciálny olej.

Postup výroby gélu

Postup výroby gélu je jednoduchý a zvládne to každý. Vezmite si nádobu a nalejte do nej polievkovú lyžicu alkoholu. Následne pridajte niekoľko kvapiek vybraného esenciálneho oleja a jednu polievkovú lyžicu aloe vera. Je nutné všetky zložky poriadne zamiešať a preliať do fľaštičky alebo dávkovača na mydlo.

Ak by ste chceli gélu viac, stačí zvýšiť množstvo surovín. Umiestnite si gél k dverám domu a používajte ho vždy po príchode domov.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like