Ak milujete Fantu, tento recept je určený priamo pre vás: Fanta rezy s tvarohovou náplňou – Kto neochutnal môže ľutovať!

Tak jednoduchý koláčik, ktorý chutí snáď každému. Je tiež sladký a do krému ani želatíny nejde vôbec cukor. Na vrch ide ochutený nápoj Fanta a v tom je toľko cukru, že už nepotrebujete sladiť vôbec nič. Niekto tento koláčik pozná pod názvom džúsový koláčik, kde sa do želatíny pridáva namiesto fanty pomarančový džús. S Fantou to je chutnejšie, veď vyskúšajte.

Suroviny:

Kakaové cesto:

6 ks vajce
5 lyžíc polohrubej múky
5 lyžic kr. cukru
2 lyžice kakaa
100 ml oleja
1/2 bal.prášku do pečiva

Krém:

350 g tvarohu
3 lyžice práškového cukru
350 ml smotany na šľahanie

Na vrch:

800 ml Fanty
2 bal.vanilkového pudingu

Postup prípravy:

Vajíčka vyšľaháme s cukrom do poriadne tuhej peny, pridáme olej a nakoniec múku zmiešanú s kakaom a práškom do pečiva.
Pripravené cesto nalejeme do väčšieho plechu, ktorý sme vyložili papierom na pečenie a upečieme vo vopred vyhriatej rúre pri teplote 180 stupňov asi 20 minút. Sledujeme, každá rúra pečie inak, preto sa riaďme tou svojou.
Upečené cesto necháme vychladnúť.
Nanesieme tvarohovú náplň – tvaroh vymiešame s cukrom a pridáme už vyšľahanú šľahačku.
Fantu rozmiešame s pudingovým práškom tak, aby sme nemali žiadnu hrudku a uvaríme hustejšiu želatínu, ktorú opatrne nalejeme na tvarohový krém. Necháme stuhnúť a môžeme podávať.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like